Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

RECENZE: Venom 5 – Venomův ostrov

Máme tu pokračování příběhu Venoma, který se odehrává po událostech CARNAGE: NAPROSTÝ MASAKR a musím říct, že na tento komiks jsem se velmi těšil. V úvodu bych se rád představil, jelikož jsem na Nerdopolis nový. Jmenuji se Štefan Šraga, a když se mi kluci ozvali s nabídkou pro vás psát recenze komiksů, neváhal jsem. Sám jsem velkým sběratelem a čtenářem a toto nešlo odmítnout. Jediná má podmínka byla to, že chci čtenářům tohoto portálu poskytovat objektivní a upřímné recenze. Psal jsem několik let recenze na hry, a i zde jsem to měl naprosto stejné. Stojím si za tím, že čtenáři mají dostat vždy objektivní názor na dané dílo. Teď už se pojďme ale zpátky dostat k tomu, kvůli čemu tu jsme. Venom jakožto postava MARVEL universa je jedna z mých velmi oblíbených, proto jsem neváhal a sáhnul po tomto kousku, jelikož mě samotného zajímalo, jak bude pokračování vypadat. MARVEL nyní ve filmovém světě nezažívá ty nejlepší časy, ale jejich komiksy mě již několikrát přesvědčili o tom, že tady se ještě kvalita neztratila.

Filmové zpracování prvního VENOMA, ať už se tu bavíme o prvním nebo druhém díle není nejhorší. Není to určitě nejlepší filmové zpracování, ale Tom Hardy tuto hlavní roli dokázal zahrát skvěle. Filmy obsahují nespočet vtipných hlášek, ale i zajímavých scén. V dnešní době, kdy většina říká, že kromě Avengers je každý film od Marvelu odpad, si tak dovolím nesouhlasit. Dokážu v těchto filmech najít spoustu chyb, ale také zde byly momenty, které mě dokázali pobavit i nadchnout. Nicméně dneska tu nejsme kvůli recenzi filmu.

Pojďme se pustit do samotného příběhu komiksu Venomův ostrov.

Cletus Kasady je sice mrtvý, ale od prvního momentu čtení vám komiks jasně dává najevo, že to největší zlo teprve přichází. Eddie si teď prochází ne tak úplně dokonalým obdobím, kdy ho trápí jeho vztah se synem Dylanem. Přeje si, aby pouto mezi nimi bylo silnější a třeba se dočkal i oslovení ,,tati“. Ihned ze startu příběhu potkáte velmi známé hrdiny ze světa MARVELU, a to samotné AVENGERS.

Já říkal, že vím, jaký kousek komiksu si vybrat! (pozn.redakce).

Eddie po příletu na horu Avengers dostane nabídku se k této slavné skupince přidat, ale než ze sebe dokáže cokoliv dostat Venom není ten jediný, kdo k němu promlouvá. V jeho těle totiž je velmi známý symbiont CARNAGE, který mu nedá ani na chvíli pokoj. Tuto nabídku Eddie zatím nepřijme a chce si nechat vše promyslet. Dostává se až do takových situací, že se rozhodne spolknout utišující prášky, ale všichni víme, že to je pouze dočasné řešení. Okamžitě začne jednat, opouští svého syna, protože se bojí, aby neublížil svým blízkým a odlétá na OSTROV KOSTÍ. Jeho cíl je jasný, chce tu již zmiňovaného symbionta spálit na popel. Ovšem nebyl by to CARNAGE, kdyby se nesnažil tento plán zastavit. Rozhodne se poslat letoun dolů přímo na ostrov a nechá ho nemilosrdně vybouchnout, čímž zapříčiní to, že Eddie přijde o svou polovičku – VENOMA. Eddieho syn Dylan hraje v příběhu hodně velkou roli a jelikož zde nechci příliš spoilerovat, tak jen prozradím, že od tatínka také něco odkoukal.

Po výbuchu, kdy Eddie přišel o svého symbionta se rozhodne, že to takto nenechá. Rozhodne se najít vojenskou základnu, kde se stále nachází spousta armádních zásob. Dorazí na místo, vezme si potřebné vybavení, které se dá stále využít a rozhodne se jít bojovat. Eddie si myslel, že plamenometem, který našel na základně, problém vyřeší a nebojácně se vydává bojovat. Netrvalo dlouho a Carnage jasně ukázal, že se nevzdá. Eddie věděl, že tento boj nevyhraje a rozhodl se pro velmi razantní krok, aby se mu podařilo utéct. Ten Vám opět z důvodu spoilerů neprozradím, ale bitva to je hodně epická. Ve vyprávění se střídá i prostředí, kde se děj vypráví. Jak jsem již zmínil výše, tak Eddieho syn v příběhu hraje velkou roli a momentálně se nachází u Liz Allanové. Ta se rozhodla synka pohlídat během doby, kdy bude jeho taťka pryč. V tomto příběhu narazíte i na další velmi známou postavu a to – Sleepera. Eddie stále věří, že dokáže Venoma získat zpátky a zachránit ho. Vydává se tedy na rádiovou věž, kde doufá, že s pomocí Thorovo blesku rozdělí dva symbionty od sebe.

Více vám z příběhu nechci prozrazovat, ale věřím, že komiks dáte na první dobrou. Příběh vás vtáhne a nepustí a vy budete chtít vědět, jak vše dopadne. Skvěle napsaný scénář doplní i grafické ilustrace, které jsou naprosto dokonalé. Sám jsem se několikrát zastavil nad tím, jak jsou nádherné. Komiks jsem nakonec přečetl třikrát, než jsem se rozhodl tuto recenzi napsat, jelikož pokaždé vnímáte více a více detailů v ilustracích. Kdyby kvalita filmů byla taková, jakou vkládají tvůrci do komiksů, to by bylo na světě nádherně.

Nyní si ještě před finálním zhodnocením pojďme udělat takový větší obsáhlejší závěr. Věřím, že tento komiks nadchne nejen fanoušky Marvelu, jelikož se jedná o velmi dobře napsanou záležitost. Sám jsem již výše psal, že od mé osoby tu budete dostávat vždy korektní a upřímné recenze. Proto jsem si vzal jako první do ruky právě Venoma. V komiksech od Marvelu se pohybuji již spoustu let a sám doma vlastním unikátní nerozbalené výtisky, které jsou třeba i třicet let a více staré. Venomův ostrov bylo dílo od Donnyho Catese, což je můj oblíbený spisovatel. Věřil jsem tedy, že to dopadne dobře a budu mile překvapen. U dobře napsaného komiksu záleží na spoustě věcí, ale kouzlo vyprávění, které Donny má je velký klenot pro tento žánr. S Marvelem spolupracoval na napsání komiksů s tematikou Thora, Venoma, Strážců galaxie, Hulka a mohl bych pokračovat. Tím jsem jen chtěl říct, že je dobré si občas i přečíst o osobách, které se na komiksech podílí a posléze si zakoupit třeba další dílo od stejných tvůrců. Většinou neuděláte krok vedle.

RECENZNÍ VÝTISK POSKYTLO NAKLADATELSTVÍ CREW

Nyní už pojďme k finálnímu zhodnocení:

9/10

Hodnocení

Pokračování po naprostém masakru se povedlo! Děj vás vtáhne a nepustí. Propojení s dalšími postavami z universa spojená s příběhovou částí Eddieho syna je skvěle napsaná. Přidáme k tomu nádherně zpracované grafické ilustrace a skvělý komiks je na světě. Věřím, že si tento komiks přečtete více než jednou. Venomův ostroj se povedl, a to se vším všudy.