Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nerdopolis interview: #7 Filip Štěpánek – Trojka je takovým zrcadlem Millerově 300

Filip Štěpánek je majitel, zakladatel i šéfredaktor malého komiksového nakladatelství Mighty Boys. O jeho vzniku jsme si už v našem podcastu povídali, v historii tenhle díl můžete dohledat. Filip se rozhodl vydat komiks Trojka autora Kierona Gillena. Proč je tento komiks zajímavý? Staví do jiného světla komiksovou legendu 300 od Franka Millera. Je autor zodpovědný za své dílo? Změnila 300 pohled lidí na spartskou kulturu?

Myslel jsem si, že se budeme s Filipem bavit o Trojce víc z komiksového hlediska. Ale zabředli jsme do historie, kulturní antropologie i spousty zajímavých diskusí o společnosti a popkultuře. Filip je navíc nezastavitelná síla, tak občas naše debata i uhnula, ale věřím, že vzniklo autentické povídání, které především svědčí o vášni, s jakou se Filip rozhodl pustit na dráhu komiksového nakladatele.

Nebo hledejte Nerdpolis ve všech dobrých podcastových aplikacích. Pokud používáte nějakou, kde Nerdopolis chybí, dejte nám vědět třeba na našich sítích, rádi se pokusíme doplnit.

Bonus, ve kterém jsme řešili další plány Mighty Boys (včetně zatím nezveřejněných věcí), stejně jako diskusi nad stavem dnešní kultury, kterou Filip nazývá pompézní prázdnotou, najdete na předplatitelském účtu www.pickey.cz/nerdopolis. Nebo klikněte na Filipa na obrázku níže.