Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

6 tipů na filmy pro náročné nerdy na Disney+

Disney+ je tu s námi nějaký čas. I když se hlavouni chvástali, že vše proběhne bez problému, každý film a seriál bude mít lokalizaci, ani plusko není bez problémů. Ale dneska se nesoustřeďme na chyby, ale pojďte naopak objevit, jaké klenoty Disney+ schovává pro ty, kteří ocení náročnější nerdskou podívanou. Tipy nejsou seřazené dle pořadí.

Sunshine

Slunce umírá, jedinou nadějí pro život na Zemi je expedice, která ke Slunci nese hlavici, která má umírající hvězdu znovu zažehnout. První mise Ikaros I selhala. Po 7 letech se vydala na cestu další loď Ikaros II. Posádka čelí vysokému tlaku, stejně jako obtížím a problémům, které jsou s tak náročnou cestou spojené. Spíše psychologické drama zauJme obsazením (Cillian Murphy, Chris Evans, Michelle Yeoh, Rose Byrne, Hirojuki Sanada), tak i koncem, který nečekaně změní žánr, přesto jako celek jde o jeden z nejpůsobivějších sci-fi filmů posledních 20 let.

Déjà Vu

Agent FBI Danzel Washington se pomocí prototypu zařízení dokáže vracet přesně o 4 dny a 6 hodin, díky čemuž se pokouší zabránit teroristickému útoku, která se již stala. Dokáže ochránit New Orleans od děsivé katastrofy v podobě vybuchnutého trajektu a jakou roli v celém případě hraje tajemná žena, která má na trajekt nastoupit. Mysteriózní akční film v podání Tonyho Scotta zaujme jak nápadem, tak napínavým příběhem a těšit se můžete na věci, které Scottovy filmy zdobí jako skvělá kamera, a perfektní střih.

Moucha

Cronenbergova klasika o tom, co se stane, když se zvrtnou vaše pokusy s teleportováním. Mladý vědec Seth v podání Jeffa Goldbluma nevědomky zkříží svou DNA s muší. On i divák jsou pak podrobeni sledování této proměny, která napíná hranice tzv. body hororu. Může Seth svůj závod s časem vyhrát a najde protilék?

Znamení

Katalog Disney+ disponuje více Shyamalanovými filmy, ale i když je Šestý smysl asi nejkultovnější, Vyvolený dle mého skromného názoru nejlepší, tak stejně vybírám Znamení, které je asi pro mnoho diváku nejstravitelnější. V podstatě rodinné drama, které se odehrává během invaze mimozemšťanů, z diváka ždímá emoce, napětí funguje na maximum, takže pak Shyamalanovi odpustíte i rozuzlení, které vlastně nedává smysl.

SPOILER:
Myslíte, že by mimozemšťané, kterým ubližuje voda, přiletěli na planetu pokrytou ze ⅔ oceány?

28 dní poté

Danny Boyle podruhé. Než natočil Sunshine, oživil taky svou postapokalyptickou vizi světa, který se vyrovnává se zombie apokalypsou. Jim se probouzí v nemocnici z kómatu do světa, který se změnil. Zvládne se vyrovnat s hrůzami, dokáže s pomocí dalších lidí, které na své cestě potká, najít cestu do bezpečí? A existuje v takovém světě vůbec něco jako bezpečí. Plíživý thriller si vystačí s minimem, o to je ale působivější ve své civilnosti.

Logan: Wolverine

Velkolepá rozlučka s nejoblíbenějším mutantem se nese ve stylu hořkého vyprávění, které nám ukazuje, kterak Logana, ale i Profesora X zlomil čas i okolní svět, který je pro mutanty velice nepřátelský. Najde v sobě Wolverine sílu ještě vykonat poslední “superhrdinský” kousek a pomůže mladému děvčeti obdařenému podobnými schopnostmi jako on uniknout před pronásledovateli? Film, který může oslovit i ty, kteří mutantskou ságu neznají a nesledovali.

_____________________________________________________________

Vyčerpal vás tenhle přehled, zvedněte si náladu nákupem trika s motivem witcherpaného videoherního Geralta nebo i jiný skvělý nerdský trika 😉 Klikněte na obrázek níže nebo >>NAKUPUJTE ZDE<<