Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TOP 5: Sci-fi seriály podle Honzíka Křepelky

Co se týče knih, filmů a seriálů, měl jsem to vždy rozdělené tak, že zatímco fantasy raději čtu, na sci-fi se raději dívám. Z toho vyplývá, že sci-fi literatuře moc neholduji (samozřejmě se najde i pár výjimek, jako je úžasný Hyperion nebo perfektní Expanse) a raději všechny ty skoky do hyperprostoru, vesmírné lodě, cizí planety a mimozemské rasy sleduji na plátně nebo obrazovce. A jelikož jsem toho viděl opravdu dost, zde je můj skromný a jako vždy subjektivní výběr těch největší sci-fi pecek, které jsem měl tu čest a radost sledovat:

1. Battlestar Galactica

Jeden moudrý, ale v té chvíli dost opilý, člověk mi jednou řekl: “Chápeš to! Všichni tady na týhle tramvajový zastávce jsou cyloni! Úplně všichni jsou cyloni!” Nebyl to nikdo jiný, než druhá půlka Nerdopolis, Libo Wan Kenobi. Už pár měsíců do mě hustil, že se musím kouknout na Battlestar Galaticu a po příhodě na zastávce jsem uznal za vhodné, že ho teda poslechnu a kouknu se. Jen škoda, že mi neřekl, že BSG nezačíná seriálem, ale dvěma devadesátiminutovými díly, velká škoda. Po všech počátečních zmatcích ale vše zapadlo na ta správná místa a já se nechal pohltit neuvěřitelnou sci-fi jízdou se skvostným příběhem, pohlcující atmosférou, perfektními akčními sekvencemi, úžasnou hudbou od Bear MCCrearyho (Wander My Friends, ach) a skvělými postavami, které budete střídavě milovat a nenávidět. Nejlepší sci-fi seriál všech dob. Všechny čtyři série absolutní blaho!!! Tak pravíme!

2. Futurama

Americký animovaný seriál Futurama a druhý nejznámější projekt od Matta Groeninga (první jsou Simpsonovi) bude mít vždy místo v mém srdci. Autoři seriálu nebyli při tvorbě díky animaci v podstatě ničím vázáni, popustili uzdu své fantazie a nabídli nám třeskutě vtipnou, originální a bláznivou jízdu vesmírem s bizarní posádkou v čele, ve které se ale našlo místo i pro dost silné emocionální momenty, které vás dokázaly vycucat do poslední kapičky. Mluvím o hlavně o tobě Seymoure Assesi a o tvojí scéně před Panucciho pizzou. Každý díl seriálu má svoje kouzlo, ale můj nejoblíbenější byl rozhodně Parasites Lost, ve kterém je Fry zamořený mikroskopickými červy z vaječného salátu. Především se mi líbila absolutně úžasná a dojemná audiovizuální skladba na holofon. A nakonec dobré zprávy vespolek! Futurama se příští rok po jedenácti letech dočká osmé série!

3. Arcane: League of Legends

Jako hráč Doty (sedm a půl měsíce odehraného čistého času) jsem samozřejmě k něčemu, co obsahuje název League of Legends, přistupoval se značnou skepsí. O to víc jsem ale byl příjemně překvapen. Nádherně stylizovaný svět, nádherný příběh, propracované postavy, které si zamilujete, nečekané zvraty a úmrtí kombinované s úžasnou grafickou stránkou (chvilku jsem si na ni musel tedy zvykat, pak mi ale přišla naprosto skvělá) a povedeným soundtrackem, vytvářejí epické dílo, které vás přiková k obrazovce a do posledního dílu, končícím masivním cliffhangerem, nepustí. Za mě jednoznačně nejlepší seriál roku 2021 a další důkaz (ten nejlepší), že se dá hra elegantně převést na plátno. Arcane: League of Legends je velká, velká paráda!

4. Hvězdná brána: Atlantida

Ačkoliv se to může brát jako hereze, seriál Hvězdná brána: Atlantida se mi vždy líbil více jak původní seriál. Mohlo za to především celé prostředí a kouzlo tajemné Atlantidy, lepší efekty, příběhy, více hlášek, více akce a napětí a (fanouškové SG-1 odpusťte) i lepší casting. Jasně, na Jacka O´Neilla samozřejmě nikdo nemá, ale jinak jim ostatní dávali dost na prdel, ať už se jednalo o vtipného Rodneyho McKaye, drsňáka Ronona nebo českého vědce Radka Zelenku, jenž do svých partů občas přidal i české slovíčko. Na jeho „I´m trying do prdele.“ nikdy nezapomenete a právem se stal mezi českými fanoušky modlou. Také mě potěšilo mě, že přestože si seriál jde svou vlastní cestou, na ten předchozí nezapomíná a občas se zkříží jejich cesty nějakou tou cameo roličkou. Za všechny můžu zmínit Teal´ca a jeho souboj s Rononem, ve který doufali všichni fanoušci od první chvíle, co dredatého borce viděli na obrazovce. Škoda jen pěti sérií, chtělo by to víc!

5. Červený trpaslík

Jak už jsem zmínil ve svém článku TOP 10: Nejlepší hlášky z Červeného trpaslíka podle Honzíka Křepelky s fenoménem seriálu o posádce těžařské lodi, která pluje tři miliony let v kosmu, jsem se poprvé potkal na základní škole, když mi můj spolužák oznámil, že jsem užitečnej jak automat na kondomy ve Vatikánu. Zaujat touto větou, podíval jsem se na pár dílů Červeného trpaslíka a zrodila se láska na celý život. Červený trpaslík má v České republice status kultu a zaslouženě. Ten seriál je tak narvaný smrtícími hláškami, že se v každém díle smějete od začátku až do konce. Kdo by si chtěl hlášky zopakovat, tak si určitě na Facebooku najděte skupiny Červený trpaslík – hláškuj a bav se nebo Trpaslíkovské hlášky, kde se ze seriálu cituje ostošest! Když komedie a sci-fi, tak jedině Červený trpaslík!

______________________________________________
Chcete triko s Listerovou hláškou “Nebudeš slavnej, protože… umíš hovno.” nebo triko s filozofujícím Jackem, nakupujte oblečení v naší Nerdopolis kolekci na Trikátor.cz! Klikněte na obrázek níže nebo >>NAKUPUJTE ZDE<<