Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

RECENZE: Simpsonovi – Kolosální komiksové kompendium 1

Již 33 let, od roku 1989, okupuje žlutá čtyřprstá rodinka Simpsonovi veřejný prostor. I podle nejzarytějších fandů sice už asi od 12. série ztrácí dech, to ale Homera a spol. vůbec nebrzdí a Simpsonovi jsou tu s námi dál. Nejen na televizních obrazovkách, ale třeba i na stránkách komiksů.

Jde v podstatě taky o trvalku, kdy žlutá rodinka svými jednohubkami baví nebo krátí čas svým fanouškům při čekání na další díly už také dlouhá léta. Proto nebuďte v šoku, až vezmete sešit do ruky a zjistíte, že navzdory názvu nejde o vůbec nic kolosálního, ale o klasický kompilát taškařic Simpsonů na papíře. Jen se nám scénáristé možná při jeho vymýšlení trochu urvali ze řetězu. Dočkali jsme se aspoň kolosální zábavy?

Podobně jako v televizi si myslím, že jde o obstojnou jednohubku, se kterou není škoda ztrácet čas, chcete-li se trochu pobavit a vypnout. Na druhou stranu podobně jako nejnovější díly seriálu i tyhle žluté eskapády poměrně rychle vyšumí a jen matně v hlavě lovím, o čem že jednotlivé příběhy byly.

Dočkali jsme se ale variace na iniciativu Jamieho Olivera o tom, že by děti na školách měly jíst zdravěji, parafrázi na superhrdinské komiksy a cestování multivesmírem, kdy tři Barti – superhrdinové bojují proti Bartovi – superpadouchovi nebo třeba příběhy odehrávající se v RPG hře. A v největším příběhu jsme se dokonce dozvěděli, že díky Simpsonům na světě nastala zářná budoucnost.

Jak je vidět, scénář se zrovna při zdi nedrží, naopak na papíře Simpsonovi řádí ještě víc. Nevím, jak to mají ostatní, ale mně je to poměrně sympatické. Komiks jako médium snese hodně a to, že tyhle eskapády trochu tlačí na pilu, mi vůbec nevadí.

Kdo Simpsonovi v komiksu zná, toho nemůže Kolosální komiksové kompendium překvapit. A to je myšleno jak v dobrém, tak ve špatném. Víte, do čeho jdete a co dostanete. Bohužel ale Simpsonovi ničím nijak zvlášť nepřekvapí. Jako oddechový komiks, který ale může oslovit čtenáře od 12 do 70 let, to ale funguje a stačí.

RECENZNÍ VÝTISK POSKYTLO NAKLADATELSTVÍ CREW

6/10

Hodnocení

Komiksová jednohubka, která přináší příběhy Simpsonů, které jsou přeci jen trochu víc ulítlé než v televizi. Podobně jako nové série seriálu jde ale o výplň času bez větších ambicí.