Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TIP: Harley Quinn řádí v animáku

Streamovací platforma HBO Max to od spuštění schytává zleva zprava. I přestože mám HBO a zejména jejich seriály (Hra o trůny, True Blood, Mafie v Atlantic City…) moc rád, tak můžu i tak říct, že trochu zaslouženě. Aplikace není bůhvíco, spousta avizovaného obsahu chybí – kdy se dočkám Fresh prince? – a těžko říct, jestli se blýská na lepší časy. Přesto já určitě nad Maxem nelámu hůl a myslím, že se tam dá najít ledacos zajímavého. Třeba animovaný seriál Harley Quinn, který snese srovnání s jinými komiksovými nekorektními hity, jako třeba Invincible nebo The Boys.

Harley Quinn konečně opouští Jokera a začíná její nesnadná cesta za emancipací. Harley s nezaměnitelným hlasem Kaley Cuoco (Penny z TBBT) se spřáhne s Poison Ivy a aby si splnila svůj cíl, že získá uznání Legie zkázy (kam patří samozřejmě i Joker), dá dohromady zajímavou partu céčkových antihrdinů.

Členy její bandy se stanou bahenní muž Clayface, který chce být zejména uznávaným hercem. King Shark, který překvapí svými hackerskými schopnostmi a Dr. Psycho, který upadl v nemilost veřejnosti i Legie poté, co v přímém přenosu nazval Wonder Woman ku*dou… ups! Později se přidá ještě agent ve výslužbě, překvapivý kyborg a zejména Harleyin bývalý domácí Sy Borgman. A věřte tomu, že eskapády téhle party stojí za to.

Jak už napověděl odstavec výše, Harley Quinn není žádná limonáda pro děcka. Naopak jde o nekorektní seriál plný nadávek, krve, ale i sexu, který ale nabízí mnohem víc. Celý emancipační oblouk kolem Harley a její charakter je vystavěn tak skvělým způsobem, že by i mnohá vážně míněná girl power díla mohla závidět.

Seriál disponuje kromě trefného a na hraně jdoucího nekorektního humoru to, co dělá z podobných děl díla výjimečná. Vlastně docela zajímavý děj a prokreslené charaktery, které procházejí vývojem. A navrch má taky Kite Mana, superpadoucha, jehož schopností je, že má draka! A vůbec ke známým DC charakterům přistupuje vskutku originálním způsobem. Mým nejoblíbenějším “running jokem” je ustavičná šikana Banea ze strany ostatních superpadouchů. Chudák Bane ani nemá pořádnou židli, a když je potřeba, nemůže si sehnat ani pořádné poskoky, protože mu je ostatní nepůjčí. Jak se má pak vypořádat se zlým baristou, který mu na kelímek napsal špatně jméno… Za zmínku také stojí chlapská bromance mezi Batmanem a komisařem Gordonem, který si vztahem s netopýřím mužem kompenzuje vlastní neúspěchy a rodinné problémy.

Harley Quinn je jízda. Kdyby tvůrci Birds of Prey zvládli do filmu dostat aspoň půlku energie, kterou má tenhle seriál, Harley by se na plátně dařilo mnohem víc. Tenhle animák totiž těží její potenciál naplno a z divokého a infantilního charakteru staví vskutku silnou hrdinku, která zůstává ale svá, vtipná, brutální, ale i lidská a to v animáku, který má vtip, koule, ale i vlastně opravdové emoce. Další důkaz, že když se chce, tak to i u DC jde. Fandové ocení, že se v seriálu objevují i áčkové postavy jako Batman, Superman, Lex Luthor, Darkseid a mnoho dalších.

P. S.: Na HBO Max najdete obě vyšlé série, proč ale titulky neměly diakritiku nechápu.

P. P. S.: Třetí série by měla začít vycházet tohle léto! Už aby to bylo.