Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

TOP 5: Honzíkovy oblíbené anime seriály

Od té doby, co jsem viděl poprvé pokémony, můj první anime seriál, uplynulo hodně vody. Japonskou animovanou tvorbu jsem si hned zamiloval. Dnes má divák neomezené množství anime seriálů, na které se může podívat. Zde je můj čistě subjektivní výběr nejoblíbenějších anime seriálů, které jsem měl to štěstí vidět a užít si a mohu jen doporučit:

Samurai Champloo

Samurajové a Hip hop. Že tyhle dvě věci k sobě moc nepasují? To jste pravděpodobně neviděli animovaný seriál Samurai Champloo! Putováním japonskou krajinou v éře Edo za zvuků tvrdých hiphopových beatů vás provede dívka Fuu a její dva ochránci, potulní samurajové Mugen a Jin. Jejich cílem je najít tajemného samuraje vonícím po slunečnicích, zažít pár dobrodružství a také se od nikoho nenechat zabít. Hlavně ne od sebe navzájem. Cesta plná zábavy, soubojů a hip hopu může začít!

Samurai Champloo je láska. Překrásná animace i po sedmnácti letech od premiéry seriálu nezestárla ani o den. Navíc je doplněna úžasným soundtrackem od japonského hudebníka Nujabese (RIP), který dokonale střídá rapové beaty s tklivou japonskou hudbou. Sympatické tři hlavní protagonisty si oblíbíte hned v prvním díle a s napětím budete sledovat jejich osudy. A ten příběh. Budete se smát, budete dojetím plakat, ale hlavně se budete neskutečně bavit po celou dobu sledování. Seriál nemá hluchá místa, i fillerové díly jsou parádní. Jednoznačně můj nejoblíbenější anime seriál.

Naruto a Naruto Shippuuden

Měsíc s Narutem. Tak nazývám období, kdy jsem jen koukal na Naruta a jeho pokračování, spal a chodil do práce. Nedělal jsem nic jiného. Ten seriál mě tak pohltil, že jsem se nedokázal přinutit k jiné činnosti. Někdo by to mohl nazvat ztráta času, ale nelituji ani vteřiny. Seriál o blonďatém klukovi, který v sobě skrývá devítiocasého démona, jeho týmu, kamarádech, vesnici, ve které žije, misích a bojů, ninjích, genjutsu, taijutsu, ninjutsu a dalších jutsu patří k tomu nejlepšímu, co v rámci akčního fantasy anime můžete na svých přijímačích sledovat. Kromě fillerů, na ty nekoukejte, to je povětšinou odpad.

Naruto patří do kolonky šónen anime. Tedy akčního díla, kde sledujeme cestu hlavního hrdiny za dosažením jeho vysněného cíle, kde postupně zlepšuje svoje schopnosti a zvyšuje svoji sílu. U Naruta je jeho cíl stát se Hokagem, nejvyšším představitelem Listové vesnice. A že cesta bude trnitá a plná nepříjemných překvapení, není potřeba zmiňovat. Naruto zaujme skvělým příběhem, nádhernou hudbou (hlavně ty melancholické skladby plné houslí a flétniček, ach), skvělou akcí, našláplými souboji, sympatickými postavami (tebe nemyslím Sakuro) a emotivními chvílemi, které z vás dokáží vyždímat i tu poslední slzu, co vám ještě zbývá.

Attack on Titan

Když jsem před lety poprvé spatřil seriál Attack on Titan, huba mi klesla až na bradu a do konce prvního dílu jsem jí nezavřel. Překrásná animace, které se v té době nemohlo na seriálovém poli nic rovnat, nabízela tak úchvatnou podívanou, že jsem z ní nespustil oči. A to nebylo všechno. Kulervoucí příběh, akce, napětí, zvraty, boje s titány, emoce, politika, intriky, to všechno se skloubilo do jednoho perfektního anime, které právem patří do top 5.

Příběh nás zavede do poslední výspy civilizace, kterou chrání tři mohutné kamenné zdi. Uvnitř si spokojeně žijí lidé do doby, než na první bránu zaútočí obří titán a zničí ji. Následně se troskami brány provalí masa menších titánů a začne masakr. Hlavnímu hrdinovi příběhu Erenovi je před jeho očima snězena jeho matka, a tak se zrodí jeho nenávist k titánům. Ta zapříčiní, že se přihlásí se svými přáteli k armádě, která mu pomůže ukojit jeho touhu po zabíjení. Ale ne vše je tak jasné a přímočaré a seriál nám představí mnoho tajemství a nezodpovězených otázek, na které budeme chtít znát odpověď.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Mladý chlapec Alphonse má smůlu. Zemřela mu matka a při alchymistickém pokusu o její oživení přišel o ruku, o nohu a co je nejhorší, o tělo svého bratra Eduarda. Lidská transmutace je zakázána a bratři Elricovi poznali proč. Nakonec přišli o mnohem víc, než do toho vložili. Není ale všem dnů konec a Alphonse naštěstí v poslední chvíli zachrání duši svého bratra, kterou spojí s obrovským brněním. A tak začne jejich společná dobrodružná cesta za získáním těla pro Eduarda a končetin pro Alphonse.

Seriál je fantasy jízda plná epických soubojů plné alchymie, barev a explozí. Alchymie je v podstatě ovládnutí jednoho z živlů a dočkáme se bojů plných ohně, země, blesků a zmrzlé vody. Kromě skvělé akce nám Fullmetal Alchemist: Brotherhood nabídne i propracovaný lehce cyberpunkový svět plný kouzel, zajímavých a sympatických postav, ničemných záporáků i antihrdinů. Seriál se vám zaryje pod kůži a vy nebudete napětím do velkolepého finále dýchat. Připravte se na díl s Ninou Tucker, ten masakr budete dlouho rozdýchávat.

Death Note

Kdybyste jednoho dne našli tajemný zápisník boha smrti, který by vám umožnil zabít kohokoliv na světě, jehož jméno napíšete do právě nalezeného zápisníku, co byste udělali? Schováte zápisník a nikomu o něm neřeknete, nebo se vydáte na cestu lemovanou mrtvolami lidí, kteří si podle vás zaslouží smrt? Ambiciózní, nelítostný a velice inteligentní Light se rozhodne pro tu druhou možnost, a začne jeho cesta spravedlnosti. K jeho smůle se mu dostává na stopu tajemný detektiv L, který mu jeho planý chce překazit.

Temný thriller Death Note je legenda mezi anime a klasika všech klasik. Temný a dokonale vystavěný příběh zaujme hlavně svými vytříbenými dialogy a monology, nervy drásajícími situacemi, propracovanými postavami, a hlavně neskutečně pohlcujícím příběhem, který vám nedá spát, dokud ho celý nedokoukáte. Vrcholem seriálu je 26 díl. dalších 10 dílů je nastavovaná kaše, která první závěr trochu kazí.