Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ROZHOVOR: Patrik Cicvárek o nové filmové databázi RikRek.com

RikRek.com je nová filmová databáze. Jednoho jako první napadne, proč v zemi, kde tomuto oboru vévodí ČSFD, má někdo chuť vůbec novu filmovou databázi stavět. A přesně i o tom jsme si povídali s jejím provozovatelem a duchovním otcem RikReku Patrikem Cicvárkem.

Mohl by ses Patriku v krátkosti představit?

Ahoj, jmenuji se Patrik Cicvárek, starší ročníky mě můžou znát jako provozovatele a programátora již zaniklých portálů Zaparit.cz a Herniserver.cz

Proč ses rozhodl vytvořit novou filmovou databázi?

To je jednoduchý, každému sedí něco jiného. Mně ani jedna z našich již zaběhlých databází nevyhovuje, tak jsem se rozhodl, že se do toho pustím. Myšlenky už sahají par let zpátky. Vzniklo i několik prototypů, ale nikdy jsem to nedotáhl do konce, nebo aspoň do přijatelné verze.

A proč to před tím nešlo a teď už konečně jo?

Důvodů je více. Můj bývalý šéf mi vždy kladl na srdce, že v důchodu na pracovní úspěchy vzpomínat nebudu, takže jsem i podle toho vedl život 😀 Teď už mám rodinu a je potřeba něco začít budovat, jelikož moje láska k hrám se přesunula k filmu, byla to jasná volba.

V čem je tvoje databáze jiná oproti ostatním, zejména oproti té nejzavedenější ČSFD?

RikRek.com netvoří žádná korporace, tak určitě můžu lépe vyslyšet potřeby uživatelů. Přidal jsem spoustu funkcionalit, které žádná databáze nenabízí. Na RikReku můžete třeba hodnotit i herecké výkony. Myslím si, že i sběr novinek z různých magazínů a následné párování přímo s filmy a osobnostmi může být pro někoho fajn.

Hlavně se snažím ničím uživatele nelimitovat a z hvězdiček, které jsou podle mě už otravné a uživatelům někdy nedovolují adekvátně ohodnotit film, jsem přešel na hodnocení v % a to hned ve stupnici po pěti. Funkcí je na webu celá řada, ale samozřejmě je ve zrodu, takže se snažím ještě každý týden přidat něco nového, jako teď naposledy Soundtracky, které si uživatel může u nás i rovnou pustit.

Jaké jsou tvé osobní cíle s databází?

Cíl je jasný, nadchnout a získat pro databázi co možná největší počet aktivních uživatelů, jelikož bez nich je bohužel RikRek jen technologické demo, s kterým si denně hraju. Sice jsem RikRek začal dělat z vlastních pohnutek, ale sám komentáře k filmům vkládat nechci. Více uživatelů znamená větší zapálení a nerad bych skončil s nějakým vyhořením. Nicméně čísla se hezky zvedají a nápadu je tolik, že mám práci na pár let jasnou 🙂 Takže teď hlavně doufám, že to na RikReku začne lidi bavit, a že nás tam bude čím dál víc, abych ho měl pro koho dělat.

Přejeme ti hodně štěstí a na závěr si dovolíme čtenáře k tobě na databázi pozvat. A snad můžeme prozradit, že se registrovaní uživatelé RikReku mohou brzy těšit na soutěž o zajímavé ceny, tak určité neváhejte a registrujte se.